پرس برک هیلالسان

دستگاه پرس برک

دستگاه پرس برک Hilalsan یک دستگاه صنعتی برای خم‌کردن فلزاته. همه صنایع نیاز به این دارند که فلزات رو به شکل‌های مختلف خم کنن تا بتونن از اون‌ها برای مصارف مختلف استفاده بکنن. برای مثال، قطعات فلزی یک ماشین رو در نظر بگیرید. اون‌ها در سایزها و ضخامت‌های مختلف ساخته شدن و هر کدوم به‌شکل خاصی خم شدن. از اونجایی که فلزات مقاومت بالایی دارن، برای خم کردن اون‌ها به‌شکل دلخواه، باید از ماشین‌های صنعتی خاصی استفاده بشه. اگه این ماشین‌ها دقیق عمل نکنند، ممکنه قطعات به‌درستی خم نشن و یا آسیب ببینین. به‌همین دلیل هم دقت و کیفیت دستگاه پرس برک اهمیت زیادی داره.

دستگاه پرس برک

دستگاه پرس برک Hilalsan دستگاه پرس برک Hilalsanیکی از دستگاه‌های خمش با کیفیت ساخت ترکیه است. این دستگاه برای خمکاری فلزات مختلف با ضخامت‌های متفاوت استفاده می‌شه و با طول‌ها و توان‌های مختلفی به خریداران عرضه می‌شه. قاب این دستگاه با تکنولوژی پیشرفته‌ای ساخته شده و قطعات سازنده اون از کیفیت خیلی خوبی برخوردار هستد.

این قاب با تلرانس‌های دقیق پردازش شده و همچنین تنش‌گیری شده. تمام نقاط کششی قاب شعاع‌های بزرگی دارند و تجمع کرنش و ترک‌های احتمالی جوش درآنها از بین رفته. دستگاه پرس برک Hilalsan یک دستگاه با تکنولوژیه هیدرولیکه که سیلندرهای اون به صورت دو طرفه هستند و با کیفیت سطح 2 میکرون تراشیده شدن.

دوطرفه بودن سیلندها و تراش ظریف باعث می‌شه که حداقل مقاومت در برابر سایش برای نمدها ایجاد بشه. بدنه سیلندرها از ماده SAE 1040 بصورت فورج ساخته شدن و بسیار با دوام و با کیفیت هستن. از اون‌جا که این سیستم مکانیکی نیست و هیدرولیکیه، هرگونه فشاری رو که باید بر فلزات اعمال بشه به‌شکل دقیق تنظیم می‌کنه و تا حداکثر بالا می‌بره. با تنظیم دقیق فشار، موقعیت‌یابی دقیق سیلندر، هماهنگ‌سازی و تکرار‌پذیری امکان‌پذیر می‌شه. سیستم Backgauge دستگاه پرس برکHilalsan، بر اساس شرایط محیطی و برای کار سخت ساخته شده. یاتاقان‌های Backgauge دارای باربرهای دوبل هستند و برای شرایط سنگین کاری مناسب هستن.

این یاتاقان‌ها در برابر گردوغبار و سایر ذراتی که در ریلهای راهنما جمع می‌شن مقاومت می‌کنن و خراب نمی‌شن. سطح بیرونی دستگاه پرس برک Hilalsan هم طوری ساخته شده که در شرایط جوی مختلف مقاومت می‌کنه و مدت‌های طولانی بدون تغییر قابل استفاده هست. دستگاه با دو لایه رنگ، به ضخامت حداقل 60 میکرون رنگ‌آمیزی شده. خشک کردن رنگ هم در کوره‌های پیشرفته و به‌تدریج انجام شده تا مقاومت اون بالا بره و به ‌مرور پوسته‌پوسته یا خراب نشه.

برخی از قطعات دستگاه پرس برک Hilalsan بر اساس نیاز مشتری و ویژگی‌های قطعه‌ای که قراره خم بشه قابل تعویضه. قطعات قابل تعویض شامل موارد زیر هستن:

• Hilalsan CNC Controller Motorized Crowning • Hilalsan Heavy Duty X, R Axes Back Gauge with Mitsubishi Servo Motor • Hilalsan Heavy Duty X, R, Z1, Z2 Axes Back Gauge with • Mitsubishi Servo Motor • Hilalsan Heavy Duty X, R, Z1, Z2, X5, X6 Axes Back Gauge with • Mitsubishi Servo Motor • Hilalsan ATF Type X1, X2, R1, R2, Z1, Z2 Axes Back Gauge with • Mitsubishi Servo Motor • Sliding Rear Door • Custom Full-length casing • Stand Type Foot Pedal with Emergency Stop Button (Fiessler Brand) • Sheet Follower, Mitsubishi Servo Motor • Oil Heather • Oil Coolant with Fan • Central Lubrication Manual • Central lubrication Motorized • CE with Manual Fiessler AKAS II M-FMSC

کاربرد دستگاه پرس برک Hilalsan

از اونجا که خیلی از صنایع نیاز به خم کردن فلزات دارن، کاربرد دستگاه پرس برک Hilalsan خیلی وسیعه. با این حال، برخی از کسب‌وکارهایی که به‌طور رایج‌تری از این دستگاه استفاده می‌کنند شامل موارد زیر هستن: • مهر زنی فلز (metal stamping) • ساخت و ساز • خودرو • هوافضا • کابینت سازی • ساخت وسایل خانگی • پنل‌‎های اتومبیل • مبلمان • محفظه‌‎های فلزی • کارهای هنری فلزی

فواید استفاده از دستگاه پرس برک

 

کاربردهای دستگاه پرس

فواید استفاده از دستگاه پرس برک Hilalsan شامل موارد زیر هست:

افزایش دقت خم شدن دستگاه پرس برکHilalsan، ورق فلز رو از طریق فشرده‌سازی و کشش خم می‌کنه. قسمت بیرونی رو تحت کشش قرار می‌ده و در همون زمان بخش داخلی رو فشرده می‌کنه تا کوتاه بشه. با استفاده از این دستگاه، فلنج‌های بسیار کوتاه رو می‌شه به‌راحتی و با تکرار پذیری بالا، بدون تعویض ابزار، شکل داد. کم‌ کردن ضایعات برخلاف بقیه تکنیک‌های ساخت، پرس برک به‌طور قابل توجهی ضایعات کمتری تولید می‌کنه.

دلیل اون هم توانایی دستگاه در منحنی کردن، برش زدن یا خم‌کردن ورق فلز به اندازه‌های دقیقه. این باعث می‌شه که نیاز به پس‌پردازش فلز ساخته‌شده خیلی کم بشه. ساخت در محل کسب‌و‌کارهایی که دستگاه پرس برک Hilalsanرو خریداری می‌کنند، می‌تونند بدون خارج کردن قطعات از محل کسب‌و‌کار، اون‌ها رو شکل بدن و فرآیند نهایی ساخت رو با سرعت بیشتری پیش ببرن.

خارج کردن قطعات فلزی و حمل‌و‌نقل اون‌ها برای ایجاد خمش، هزینه زیادی داره و زمان طولانی رو هم باید صرف اون کرد. داشتن یک دستگاه پرس برک در طولانی‌مدت خیلی مقرون‌به‌صرفه هست و هزینه‌ها رو تا حد زیادی کم می‌کنه. از اون‌جا که اکثر صنایع با خم کردن فلزات سروکار دارن، خرید یک دستگاه باکیفیت پرس برک می‌تونه کمک زیادی به بازدهی کلی صنعت مورد نظر بکنه.

عملیات خودکار دستگاه پرس بریک می‌تونه به‌شکل دستی استفاده بشه. اما می‌شه به‌شکل نیمه اتوماتیک و اتوکاتیک هم از اون استفاده کرد. استفاده اتوماتیک از دستگاه می‌تونه تا حد زیادی دقت رو بالا ببره و نیاز به نیروی کار رو کم کنه. شکل‌دهی پیچیده دستگاه پرس برک بهترین دستگاه برای خمش فلزاته. این دستگاه‌ها انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌‌ای دارن و با استفاده از اون‌ها می‌شه انواع اشکال پیچیده رو ایجاد کر و به‌راحتی به فلز فرم داد.

تجزیه و تحلیل هزینه‌ها

انواع جدید دستگاه‌های پرس برک، به کامپیوتر مجهز هستن و می‌تونن خیلی از اطلاعات رو در خودشون ذخیره کنن. بنابراین اطلاعات دقیقی رو درباره تعداد قطعات خم شده، نیروی استفاده شده، ساعات کار و مواردی از این قبیل به‌شکل دوره‌ای در اختیار شما قرار می‌دن. این اطلاعات می‌تونه کمک زیادی به‌کاهش هزینه‌ها و برنامه ریزی برای کسب‌و‌کار بکنه.

عیب یابی و تعمیر پرس برک

اکثر اپراتورهای پرس برک با مشکلاتی در دستگاه‌های پرس برک هیدرولیک مواجه می‌شن. اگر تازه‌کار باشن، ممکنه خیلی طول بکشه تا بتونن این مشکلات رو برطرف کنن. ما در این مقاله، مشکلات رایجی رو که برای این دستگاه‌‌ها پیش می‌یاد و عیب‌یابی و تعمیر پرس برک رو تا حد زیادی به شما آموزش می‌دیم. اگه با این دستگاه‌ها کار می‌کنید، حتما این مقاله رو بخونید تا بتونید بسیاری از این مشکلات رو خودتون برطرف کنید.
اما قبل از این‌که درباره عیب یابی و تعمیر پرس برک صحبت کنیم، این دستگاه ‌رو معرفی می‌کنیم.

عیب یابی و تعمیر پرس برک هیدرولیک

خیلی از عیب یابی‌ها بین دستگاه‌های مختلف پرس برک مشترک هستند

عیب یابی 1: نبودن فشار در سیستم هیدرولیک ترمز پرس هیدرولیک یا کار نکردن دکمه فشار

وقتی که فشار کافی به گیج وارد نمی‌شه، ممکنه عوامل متعددی مانند سطح روغن پایین، مسدود‌شدن فیلتر یا خرابی پمپ دلیلش باشه. برای تعمیر پرس برک در این شرایط، راه‌حل‌های زیر پیشنهاد می‌شه:

1. اول از همه ببینید آیا سیم‌پیچ برقی شیر اطمینان به اندازه کافی انرژی می‌گیره؟ برای این‌کار باید چک کنین که برقی که به سیستم وارد می‌شه متناسب با جریان مورد نیاز هست یا نه.
2. اگر در مورد قبلی مشکلی نبود، بررسی کنین که آیا شیر کارتریج یا قرقره اصلی گیر‌کرده و سوراخ میرایی (damping hole) مسدود شده یا نه. اگر علت این بود، شیر سرریز را جدا کرده و تمیز کنید و بعد دوباره نصب کنین.
3. بررسی کنین که آیا چرخش مثبت و منفی موتور دستگاه پرس برک و پمپ روغن صحیح هست یا نه.
4. هسته شیر سرریز ایمنی دستگاه رو تمیز کنین.
5. هسته شیر برقی چهار طرفه YV1 سیستم هیدرولیک دستگاه رو تمیز کنین.
6. بررسی کنین که آیا شیر فشار هیدرولیک دستگاه پرس برک دارای نشتی داخلی هست یا نه.
7. ممکنه تنظیم فاز منبع تغذیه سه فاز باعث معکوس‌شدن موتور شده باشه.
8. ممکنه پمپ روغن به اشتباه بچرخه یا آسیب دیده باشه.
9. این امکان هم هست که فشارسنج آسیب دیده باشه.
10. همچنین، باید بررسی کنین که آیا شیر کنترل فشار دارای سیگنال الکتریکی هست یا مسدود شده.
11. احتمال داره دریچه پرکننده گیر کرده باشه (در این شرایط رام کند نمی‌شه).

عیب یابی 2: زمان مکث در نقطه تغییر سرعت رام طولانیه

اگر با این مشکل روبرو شدین، برای تعمیر پرس برک باید موارد زیر رو چک کنین
1. ممکنه حفره بالایی سیلندرِ روغن هوا را بمکه و فشار رو برای مدت طولانی افزایش بده
2. سرعت جریان شیر پرکننده یا خط لوله خود‌پرکننده کمه یا سرعت لغزش برای ایجاد مکش خیلی سریعه.
3. شیر پرکننده کاملا بسته نیست و به همین دلیل هم فشار در حفره بالایی کم می‌شه.
4. موقعیت اشتباه شیر پروپورشنال منجر به باز‌شدن‌های خارج از هماهنگی می‌شه.
5. سوراخ میرایی خط کنترل شیر پرکننده خیلی کوچکه و در نتیجه اختلاف فشار ایجاد می‌شه.

عیب یابی 3: دو طرف دستگاه در هنگام خم‌شدن نامتعادل هستند

خم‌شدن نامتعادل می‌تونه ناشی از پانچ نادرست و نامتعادل و یا رام نامتعادل باشه.

ویژگی‌های پرس برک

راه‌حل‌ها:

1. با توجه به محل خم‌شدن نامتعادل، لوله شش ضلعی روی دستگاه رو می‌تونید با برداشتن اون به صورت یک طرفه تنظیم کنین. چرخ دستی محور Y را می‌تونین به مقدار 0.10 میلی‌متر بچرخونید و اون رو با توجه به اختلاف زاویه تنظیم کنین.
2. بررسی کنین که آیا انحراف هر دو طرف، در حالت آزاد، نرمال هست یا نه (0.20-0.30 میلی‌متر در هر دو طرف محدوده نرمال انحراف محسوب می‌شه). اگر مقدار انحراف در محدوده نرمال نیست، از eccentric sleeve در یک طرف استفاده کنید تا انحراف را طوری تنظیم کنید تا در دوطرف در محدوده مجاز باشه

عیب یابی 4: سر و صدای زیاد
سر و صدای زیاد می‌تونه به دلیل شل‌بودن اتصال، یاتاقان‌های کهنه یا قطعات آسیب‌دیده ایجاد بشه. برای تعمیر پرس برک در این شرایط، راه حل اینه که رام پرس برک رو تنظیم کنین و در صورت لزوم قالب رو هم تعویض کنید.

عیب یابی 5: نشتی روغن
نشتی روغن می‌تونه ناشی از فرسودگی مهر‌و‌موم یا شلنگ‌های آسیب دیده باشه. برای تعمیر پرس برک در این شرایط، راه حل تعویض مهر و موم‌ها است.

عیب یابی 6: مشکلات الکتریکی
مشکلات الکتریکی می‌تونه ناشی از اتصالات شل، سنسور معیوب یا سیم‌کشی آسیب‌دیده باشه. برای تعمیر پرس برک در این شرایط، راه حل اینه که اتصالات رو سفت کنید و در صورت لزوم سنسورها یا سیم‌کشی رو هم تعویض کنید.

عیب یابی 7: گرمای بیش از حد
گرمای بیش از حد دستگاه پرس برک می‌تونه ناشی از مسدودشدن رادیاتور یا سیستم خنک‌کننده معیوب باشه. راه‌حل اینه که رادیاتور رو تمیز کنین یا سیستم خنک‌کننده رو تعمیر کنین.

عیب یابی 8: افت رام ترمز پرس هیدرولیک
راه‌حل‌ها برای این مشکل شامل موارد زیر هست:
1. هسته شیر (valve core) رو در جعبه کنترل هیدرولیک کوچک (small hydraulic control box) تمیز کنید.
2. هسته شیر بالابر ( lifting valve core )دستگاه رو تمیز کنید.
3. سیلندرهای چپ و راست دستگاه پرس برک هیدرولیک رو از نظر نشتی بررسی کنید.

سخن آخر

دستگاه پرس برک یکی از دستگاه‌های مهم صنعتیه که کاربرد زیادی در صنایع مختلف داره. این دستگاه برای خم‌‌کردن فلزات استفاده می‌شه و ممکنه مکانیکی یا هیدرولیکی باشه. البته تکنولوژی‌های دیگه‌ای هم برای عملکرد این دستگا‌ه‌ها وجود داره.

هرچی کیفیت دستگاه پرس برک بیشتر باشه، کیفیت خمش فلزات، تکرار‌پذیری و دقت عملکرد هم بالاتر می‌ره. اما، هر چقدر هم این دستگا‌ه‌ها با کیفیت باشن، باز هم ممکنه دچار مشکلاتی بشن. برای استفاده مناسب از اون‌ها لازمه این عیب‌ها رو متوجه بشین و برای برطرف‌شدنشون اقدام کنین.

البته تعمیر و نگهداری منظم و استفاده صحیح از دستگاه پرس برک هیدرولیک می‌تونه از بروز این مشکلات جلوگیری کنه. همچنین، پیروی از توصیه‌های سازنده برای عیب‌یابی و تعمیر پرس برک و مطالعه دقیق راهنمای ماشین‌آلات صنعتی هم می‌تونه کمک زیادی به سلامت دستگاه بکنه.

با این حال، اگر مشکلی برای دستگاه شما ایجاد شد، مطالبی که در این مقاله نوشته شده می‌تونه به شما کمک کنه تا علت عیب‌های رایج رو پیدا کنید و تا جایی که ممکنه خودتون اون‌ها رو برطرف کنین.

دستگاه پرس برک هیلالسان ترکیه

دریافت قیمت و کاتالوگ دستگاه های پرس برک

دستگاه پرس برک در صنایع ذیل کاربرد بیشتری دارد:

 • تابلو برق
 • لوازم خانگی
 • تهویه مطبوع
 • صنایع نظامی
 • صنایع روشنایی
 • دیگ های صنعتی
 • دستگاه فروش خودکار (دستگاهی که در ازای دریافت پول، خوراکی یا نوشیدنی و… تحویل میدهد)
 • قطعات موتورسیکلت
 • قطعات قایق و کشتی
 • هود و گاز و آشپزخانه صنعتی
 • تولیدات دستگاههای ورزشی
 • ماشین های لباس شویی صنعتی
 • اجزای به کار رفته در ساختمان نظیر در و پنجره و…
 • قطعات خودرو و سایر وسائل نقلیه حمل و نقل عمومی و باربری

نکات کلیدی که رعایت آن در هنگام انتخاب دستگاه الزامی است:

 • دقت بالا
 • کیفیت خمکاری
 • تکنولوژی تنش گیری
 • تکنولوژی ساخت
 • قطعات بکاربرده شده در دستگاه

با ما تماس بگیرید

موارد استفاده از دستگاه پرس برک

خمکاری ورق آهنی