راهنمای خرید دستگاه برش لیزری

راهنمای خرید دستگاه برش لیزری

راهنمای خرید دستگاه برش لیزری

خرید دستگاه برش لیزری: فلزات از سخت ترین موادی در طبیعت به حساب می آیند که انسان به طور مداوم در زندگی از آنها استفاده می نماید، انسان برای رام نمودن این مواد مقاوم از ابزارهای صنعتی متفاوتی بهره می برد، استفاده از فلزات با درجه سختی متفاوت در صنایع گوناگون امری رایج می باشد، در نتیجه برای برش این مواد سخت استفاده از تکنولوژی نیز امری مرسوم به حساب می آید.

دستگاه لیزر برش فلزات یکی از تجهیزات کاربردی می باشد که از آن برای برش فلزات مختلف استفاده می شود، لیزر برش فلزات به گونه ای طراحی و تولید شده که کاربر به راحتی قادر به برش انواع فلزات گوناگون به کمک آن باشد.

دستگاه برش به گونه ای طراحی شده که به کاربر این امکان را بدهد تا سخت ترین فلزات را در شرایطی کاملا ایمن برش دهد، وجود تمامی این مزیت ها سبب شده است تا کاربران در صنایع گوناگون از این وسیله استفاده نمایند.

معرفی کلی برش لیزری

برش لیزری فلزات فرایندی کاملا علمی می باشد که در آن از علوم گوناگونی مانند علم کاربردی فیزیک بهره برده شده است، این دستگاه از تاباندن لیزر به فلزات مقاوم سبب تغییر در ساختار فلز شده و در نهایت عمل برش را انجام می دهد، دستگاه لیزر برش از یک خروجی برای انتشار لیزر تشکیل شده است، از این فضا لیزر به صورت کاملا مستقیم به فلز مورد نظر کاربر تابانده می شود. عمل تاباندن لیزر از نقطه ی اولیه ی مورد نظر برای ایجاد برش در فلز شروع می شود. در نهایت تاباندن مستقیم لیزر به بخش مشخصی از فلز سبب تغییر در ساختار آن و در نهایت از بین رفتن مقاومت فلز می شود.

در نتیجه با ایجاد اولین شکاف در فلز عمل برش فلز مورد نظر به آسانی و با سرعت صورت می پذیرد، از دستگاه برش لیزری فلزات می توان در صنایع گوناگونی مانند خودروسازی، هوافضا، صنایع نظامی و حتی صنایع آزمایشگاهی و پژوهشی نیز استفاده نمود. همین تنوع در کاربرد سبب شده است تا استفاده از آن برای کاربران در صنایع گوناگون امکان پذیر باشد.

همه چیز درباره دستگاه برش لیزری

شاید یکی از مهمترین دغدغه ها در صنایع گوناگون ایجاد برشی تمیز و کاربردی در فلزات می باشد. استفاده از ابزارهای مکانیکی برای برش فلزات می تواند در سطح کار ایجاد ناهماهنگی نماید و در نتیجه برش دقیقی در فلز صورت نپذیرد. این امر در صنایعی که از حساسیت بالایی برخوردار می باشند می تواند ایجاد مشکل نماید.

در نتیجه طراحان محصولات صنعتی با استفاده از دانش نوین دست به تولید ابزارهایی برای برش انواع مواد مورد کاربرد در صنایع گوناگون زده اند، دستگاه برش لیزری یکی از این ابزارهای کاربردی می باشد که می تواند با کمترین خطا برشی دقیق و تمیز را برای کاربران ایجاد نماید.

نحوه ی عمل در دستگاه لیزری به این شکل می باشد که با تاباندن مستقیم نور به سطح کار عمل برش را انجام می دهد، ایجاد برش دقیق و ظریف از مهمترین دلایل کاربرد این دستگاه در صنایع گوناگون می باشد. کاربران می توانند از این دستگاه کاربردی برای ایجاد برش در بسیاری از متریال های طبیعی و غیر طبیعی بهره ببرند.

همه چیز درباره دستگاه برش لیزری

چوب، مقوا، فلز، طلق، چرم، نمد و یونیت تنها بخشی از موادی می باشند که می توان با کمک این دستگاه آنها را برش داد، کوتاه نمودن زمان طراحی بر روی این مواد از مهمترین دلایل استفاده از دستگاه لیزر در صنایع مختلف می باشد، همچنین کاربر به راحتی می تواند با کمک این دستگاه به ایجاد طرح هایی زیبا و خاص بر روی موادی با مقاومت بالاتر مانند طلق و فلزات بپردازد.

معرفی لیزر برش فلزات و بررسی کاربردهای آن

لیزر برش فلزات یکی از ابزارهای کاربردی در صنایع تولیدی می باشد که به کمک آن می تواند به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن در فلزات بسیار سخت برشهای بسیار دقیق و با ظرافت را ایجاد نمود. اولین بار در سال 1965 از دستگاه های برش لیزری برای ایجاد برش در قالب های الماس استفاده شده است.

به تدریج و با پیشرفت دانش انسان با کاربردی تر نمودن این وسیله از آن در سایر صنایع نیز بهره برده است، برش فلزات از مهمترین کاربردهای این دستگاه می باشد که توانسته است تولید محصولات مختلف را در کمترین زمان برای کاربران فراهم نماید، برای مثال می توان از کاربردی لیزر برش فلزات در صنایع حساسی مانند خودروسازی، علوم نظامی و هوا و فضا اشاره نمود. در تمامی علوم یاد شده استفاده از ابزارهای دقیقی مانند دستگاه برش لیزری امری الزامی می باشد.

کاربرد دستگاه برش لیزری فلزات می تواند به کاربر کمک نماید تا دقیق ترین نوع برش را در کوتاه ترین زمان ممکن در وسیله های مورد استفاده در این صنایع ایجاد نماید، البته استفاده از این نوع دستگاه برش در شرایطی که کاربر قصد ایجاد برش های سه بعدی در فلزات دارد نیز بسیار کاربردی می باشد و غالبا در چنین شرایطی لیزر برش فلزات مورد استفاده قرار می گیرد.

شاید مهمترین دلیل کاربرد این دستگاه در صنایع گوناگون قابلیت تطابق پذیری آن با انواع متریال های مختلف باشد. به طور کلی کاربران در صنایع گوناگون می توانند از این دستگاه برای ایجاد برش در فلزاتی همچون برنج، آهن، آلومینیوم، استیل، مس، روی و انواع ورق های نازک فلزی استفاده نمایند، نرم افزارهای موجود در این دستگاه به گونه ای طراحی شده اند تا کاربر قادر به ایجاد انواع برش های مارپیچ و خطی در فلز باشد، کنترل دقیق در هنگام عمل برش از دیگر مزایای کاربرد این وسیله پ دقیق صنعتی می باشد.

دستگاه برش لیزری چه کارایی دارد؟

کاربرد لیزر در برش اجسام گوناگون شاید کاربردی ترین شکل استفاده از آن در صنایع گوناگون باشد، از مهمترین دلایل استفاده از دستگاه برش لیزری در صنایع گوناگون می توان به کاهش امکان تاب برداشتن مواد در هنگام برش اشاره نمود. این امر می تواند تا حد زیادی از هزینه های جاری در صنایع مختلف بکاهد، در نتیجه استفاده از این دستگاه در صنایع برای کاربران بسیار سودآور و منطقی می باشد.

دستگاه برش لیزری چه کارایی دارد؟

کاربرد دستگاه های برش لیزری می تواند زمان تولید محصول را در صنایع به شدت کاهش دهد، البته توجه به این نکته نیز الزامی می باشد که نمی توان از این دستگاه برای برش ضخامت بالای مواد و به ویژه فلزات استفاده نمود، البته به دلیل اینکه با کمک این دستگاه می توان طرح های بسیار متنوعی را در مواد مختلف ایجاد نمود کاربرد آن برای کاربران مناسب می باشد.

دستگاه برش لیزر دارای انواع مدل های متفاوتی می باشد که شامل دستگاه های برش لیزری گازی، رادیواکتیو، شیمیایی و همچنین جامد می باشد. کاربران بنا بر شرایط و میزان حساسیت کار خود از هر یک از نمونه های این دستگاه ها استفاده می نمایند، هر یک از این دستگاه های لیزر دارای نرم افزار کنترلی خاصی می باشند که کاربر قبل از استفاده از دستگاه باید نسبت به نرم افزار و کاربرد آن تسلط کافی را داشته باشد، عدم تسلط به نرم افزار هدایتی دستگاه می تواند در روند اجرایی کار اختلال ایجاد نماید.

در نتیجه کاربر باید نسبت به نرم افزار تسلط کاملی داشته باشد. از دستگاه های برش لیزری در صنایع گوناگونی مانند تبلیغات، صنایع چرم سازی، معرق کاری، صنایع تولید کاغذ، صنعت برق و همچنین صنایع تولید چوب و بسته بندی استفاده می نمایند.

معرفی دستگاه برش لیزری غیر فلزی و بررسی کاربرد آن

دستگاه های برش غیر فلزات از مهمترین و کاربردی ترین انواع دستگاه های برش می باشند که امروزه در بسیاری از فعالیت ها مورد استفاده قرار می گیرند. کاربران می توانند از این نوع دستگاه های برش برای ایجاد برش در موادی مانند مقوا، چوب، چرم، پارچه و بسیاری از مواد اینچنینی استفاده نمایند.

همین امر نیز سبب شده است تا کاربرد این نوع از دستگاه های برش در بسیاری از فعالیت های گوناگون مشاهده شود، کاربران می توانند با کمک نرم افزارهای کاربردی مانند برنامه اتوکد طرح مورد نظر خود را به سیستم کامپیوتر انتقال دهند و در نهایت بر روی ماده مناسب، آن را پیاده سازی نمایند. این دستگاه های برش سازگاری منحصر به فردی را با نرم افزار اتوکد نشان می دهد. در نتیجه همین امر سبب شده تا کاربر در شرایط گوناگون و بر روی مواد مختلف بتواند از دستگاه های برش غیر فلزی استفاده نماید.

به طور معمول می توان از دستگاه های برش غیر فلزی برای تولید انواع محصولات مانند لباس، کیف و کفش، کارت های تجاری و کارت های تبریک، تندیس ها و تابلوهای تجاری نیز استفاده نمود، روش کار در دستگاه های برش لیزری برای مواد غیر فلزی به این صورت می باشد که اشعه لیزر به صورت کاملا مستقیم به سطح کار تابانده می شود و عمل برش را انجام می دهد. ایجاد برش کامل و دقیق از مزایای عمده ی کاربرد این دستگاه ها در صنایع مختلف می باشد.

بررسی برخی ویژگی های ساختاری دستگاه در زمان خرید آن

کاربرانی که قصد استفاده از برش لیزر را در فعالیت های اقتصادی خود دارند باید به برخی ویژگی های ساختاری این ابزارهای کاربردی توجه داشته باشند. اولین نکته ای که در زمان تهیه ی دستگاه برش غیر فلزات نیاز است تا کاربران به آن توجه داشته باشند نوع بدنه دستگاه برش و از همه مهمتر تراز بودن میز دستگاه می باشد، عدم تنظیم تراز بودن دستگاه در هنگام مونتاژ دستگاه می تواند بر کیفیت نهایی کار تاثیر داشته باشد. در نتیجه در زمان تهیه ی این دستگاه حتما به این امر توجه داشته باشید.

بررسی برخی ویژگی های ساختاری دستگاه در زمان خرید آن

دومین ویژگی ساختاری مهم در دستگاه لیزر توجه به نوع تیوب به کار رفته در آن و همچنین میزان توان تیوب می باشد. توان تیوب یکی از ویژگی هایی است که در برندهای مختلف دستگاه تفاوت می نماید. به همین دلیل در زمان تهیه ی دستگاه باید به برند سازنده ی وسیله نیز توجه داشته باشید. البته در برخی منابع مناسب ترین میزان توان تیوب دستگاه را در حدود 100 وات تعیین نموده اند.

پاورهای ولتاژ دستگاه و همچنین مین برد دستگاه های برش لیزری از دیگر ویژگی های ساختاری قابل توجه در دستگاه می باشد که باید به آنها دقت نمود، در نتیجه کاربران د زمان تهیه ی دستگاه مناسب برای فعالیت اقتصادی خود باید تمامی ویژگی های ساختاری قید شده در متن را در نظر داشته باشند. توجه به این ویژگی ها در زمان انجام فرایند برشکاری بسیار ضروری می باشد.

بررسی مزایای استفاده از این وسیله

استفاده از لیزر برش فلزات و محصولات غیر فلزی به دلیل مزایای فراوانی که در اثر کاربرد آنها برای تولید کنندگان ایجاد می شود بسیار افزایش یافته است، کاربرد این نوع از سیستم های برش در صنایع گوناگون آنچنان رواج یافته است که حتی برخی بر این باورند که به زودی روش های دیگر برش به کل از چرخه فعالیت صنایع حذف خواهند شد. از مهمترین مزایایی که می توان در زمان کاربرد این سیستم ها به آن اشاره نمود سهولت در انجام فرایند برش، افزایش سرعت و دقت انجام این فرایند توسط دستگاه می باشد.

همچنین استفاده از این دستگاه ها برای ایجاد برش لیزری توانسته است تا میزان زیادی سبب کاهش در هزینه های تولید کنندگان شود، کاهش هدر رفت در زمان برش محصول نیز از دیگر امتیازهای قابل توجه در این دستگاه می باشد. همچنین اپراتور دستگاه با شناخت کافی نسبت به نرم افزارهای کنترل کننده ی دستگاه به راحتی می تواند از این وسیله استفاده نماید. تمامی این مزایا سبب شده تا امروزه استفاده از دستگاه های برش لیزری در صنایع گوناگون به شدت رواج یابد.

 کانال آپارات ماشینری

دستگاه لیزر برش، لیزر برش، لیزر حک، لیزر جوش

نکات قابل توجه در زمان کاربرد این وسایل صنعتی

در زمان استفاده از برش لیزری توجه به برخی نکات برای کاربران این دستگاه ها الزامی می باشد، اولین نکته ای که کاربر در زمان استفاده از این وسیله باید در نظر داشته باشد تنظیم دقیق زاویه کونیک (تغییر در قطر سوراخ در ضخامت برش) در دستگاه می باشد.

دومین عامل مهم در کیفیت نهایی کار میتواند توجه به تعداد پلیسه های موجود در کار باشد. هر چقدر کاربر تعداد پلیسه های برش را کاهش دهد به افزایش کیفیت نهایی کار کمک می نماید.

نکته مهم دیگری که کاربر در زمان استفاده از دستگاه برش لیزری به آن توجه داشته باشد سرعت برش دستگاه می باشد، سرعت برش دستگاه به عوامل متعددی مانند کارایی دستگاه و همچنین توان تعریف شده ی لیزر بستگی دارد، در نتیجه برای افزایش سرعت برش بهتر است تا کاربران از دستگاه هایی با توان بالاتر استفاده نمایند. کیفیت محصولی که عمل برش بر روی آن انجام می شود نیز می تواند بر محصول نهایی ایجاد شده توسط دستگاه برش تاثیر بگذارد. در نتیجه در صورت وجود اکسیدی در فلزات بهتر است تا پیش از عمل برش موارد زائد توسط کاربر از سطح کار حذف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *