دستگاه برش لیزری چگونه کار می کند

دستگاه برش لیزری چگونه کار می کند

دستگاه برش لیزری چگونه کار می کند

 دستگاه برش لیزری : امروز سعی داریم که فرآیند برش لیزر را به ساده ترین صورت ممکن به شما عزیزان آموزش دهیمT امید است که این مطلب باعث آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با تکنولوژی برش لیزر گرددT شایان ذکر است در آینده مطالب بیشتری در خصوص برش لیزر یا برش لیزری در سایت قرار خواهد گرفت.

برش لیزر به زبان ساده

برش لیزری به فرآیند برش اجسام و قطعات نظیر چوب، فلزات (برش لیزر آهن، برش لیزر آلومینیوم، مس، روی و…) گفته می شود.

در فرایند برش لیزر طرح مورد نظر شما بر روی سیستم عامل دستگاه برش لیزری بارگزاری می شود، در مرحله بعد به وسیله نرم افزار داخلی و برنامه دستگاه طرح مورد نظر به وسیله نازل بر روی قطعه مورد نظر اعمال می شود، برش دستگاه لیزر، از با کیفیت ترین برش ها در صنایع می باشد. سرعت و کیفیت در برش لیزر در قیاس با سایر روش های برش مثال زدنی است.

طرز کار دستگاه برش لیزر

در زیر به اختصار به مراحل برش لیزری یک قطعه اشاره می شود، شایان ذکر است در آینده به هریک از بخش های زیر با تفصیل بیشتری خواهیم پرداخت.

فرآیند برش لیزر فلزات
فرآیند برش لیزر

1- تولید اشعه لیزر جهت برش لیزر

برای برش لیزری نیاز به تولید اشعه های لیزر می باشد. اشعه لیزر به وسیله تحریک کردن موادی که قدرت تولید اشعه لیزر را دارند در یک محفظه بسته شکل می گیرند. (به وسیله تخلیه الکتریکی یا اشعه های تولید شده از یک لامپ.)

2- انتقال اشعه لیزر تا لنز دستگاه برش لیزر:

در مرحله دوم از برش لیزری، اشعه لیزر ایجاد شده از هِد (HEAD) یا سر دستگاه لیزر، از طریق لوله های مخصوص (تیوب ها Tube) تولید شده و به وسیله آینه (جهت منعکس کردن) و فیبرهای نوری (Fiber Optic) به لنز دستگاه انتقال پیدا می کنند.

3- متمرکز کردن اشعه لیزر بر روی نقطه کاری دستگاه برش لیزر:

حال که اشعه لیزر به لنز دستگاه انتقال پیدا کرد، لنز دستگاه لیزر، پرتوها را برای برش لیزری در نقطه ای خاص متمرکز می کند. با این کار، انرژی پرتوهای لیزر در یک نقطه خاص متمرکز شده و باتوجه به قدرت دستگاه، برش لیزر در حد حکاکی یا برش در انواع ضخامت بسته به توان مولد دستگاه قابل انجام است.

 کانال آپارات ماشینری

دستگاه لیزر برش، لیزر برش، لیزر حک، لیزر جوش

4- پاک سازی و صیقلی سازی سطح برش لیزر:

در مرحله آخر، برخی از مواد برش تصعید شده و یا به صورت براده ها و مواد اضافی در محل برش باقی می مانند. در این مرحله گازی که به همراه لیزر در دو سر نازل با فشار به قطعه وارد می شود، عملیات پاک سازی قطعه را انجام می دهد. با این کار سطح فلز یا قطعه مورد نظر ما به صورت صیقلی درآمده و سطحی کاملا صاف از برش لیزر حاصل می گردد. شایان ذکر است بر اثر نیاز در ضخامت های مختلف گازهای مختلفی در برش لیزری مورد استفاده قرار می گیرد. (اکسیژن، نیتروژن و …)

جهت مشاوره و سفارش دستگاه لیزر برش فلزات با ما در تماس باشید: 09128070037

شما می توانید جهت خرید تجهیزات و دستگاه هایی که نیاز دارید از مشاوران ما کمک بگیرید. انتخاب درست دستگاه می تواند در روند کاری شما تاثیرات بسیار زیادی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *