مزایای استفاده از عینک دستگاه لیزر برش در مقایسه با عینک لیزر جوش

مزایای استفاده از عینک دستگاه لیزر برش در مقایسه با عینک لیزر جوش

مزایای استفاده از عینک دستگاه لیزر برش در مقایسه با عینک لیزر جوش:

عینک دستگاه لیزر برش: حتما می‌دانید که نور دستگاه‌های لیزر برای افرادی که از آن استفاده می‌کنند بسیار مضر است. این نور می‌تواند مشکلات زیادی را برای چشم اپراتور ایجاد کند. بنابراین استفاده از عینک‌های مختلف در حین کار، به منظور جلوگیری از آسیب دیدن چشم بسیار ضروری است. مزایای استفاده از عینک لیزر برش بر مصرف‌کنندگان پوشیده نیست اما در این مطلب قصد داریم دو عینک لیزر برش و لیزر جوش را مقایسه کنیم.

بنابراین توصیه می‌کنیم در ادامه همراه ما باشید تا با مزایای استفاده از عینک لیزر برش را به صورت کامل آشنا شوید:

لیزر برش 

لیزر حک

تفاوت عینک‌های محافظ دستگاه لیزر برش با لیزر جوش

همانطور که می‌دانید امروزه افراد برای ایمنی بیشتر خود در حین کار از تجهیزات خاصی استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین این تجهیزات، عینک‌های محافظ هستند. استفاده از عینک در انجام کارها بسیار حائز اهمیت است و از صدمه و آسیب‌های احتمالی به چشم افراد جلوگیری می‌کند. هنگام کار با دستگاه‌های لیزر برش و همچنین لیزر جوش، نورهای مضری ایجاد می‌شود که در صورت عدم استفاده از عینک، چشم فرد بعد از مدت زمان خاصی با مشکلات جدی مواجه می‌شود. مزایای استفاده از عینک‌ لیزر برش و لیزر جوش این است که عینک‌های ذکر شده به عنوان یک محافظ عمل کرده و در هنگام کار با دستگاه‌های لیزر واجب و ضروری هستند.

عینک دستگاه لیزر برش

عینک‌های محافظ امروزه در انواع متنوعی طراحی می‌شوند که افراد با توجه به نیاز خود می‌توانند آن‌ها را انتخاب و خریداری کنند. در عینک‌های دستگاه لیزر برش با لیزر جوش تفاوت چندانی مشاهده نمی‌شود و هر کدام از آن‌ها تنها به عنوان محافظ چشم مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی این عینک‌ها نور برگشتی لیزر از قطعات را بسیار کاهش می‌دهند. بنابراین هیچ گونه آسیبی به چشم وارد نمی‌شود. عینک‌های مخصوص لیزر جوش و لیزر برش، بالاترین ایمنی را در جهت محافظت در برابر نور لیزرها فراهم می‌کنند.

مزایای استفاده از عینک دستگاه لیزر برش و لیزر جوش

همانطور که گفته شد، عینک‌های لیزر جوش برای محافظت از چشم افراد در مقابل نورهای دستگاه لیزر طراحی شده‌اند. در واقع یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از عینک لیزر برش، محافظت از سلامت چشم است. در جهت مراقبت بیشتر از این عینک‌ها پس از هر بار استفاده باید آن را داخل جعبه مخصوص خود قرار داد. طول عمر عینک‌ها با توجه به نحوه‌ی استفاده از آن‌ها متفاوت است. اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزایای استفاده از عینک لیزر برش آن است که باعث می‌شود عملیات برش و حکاکی بدون بروز صدمه یا آسیب با دستگاه لیزر انجام شود.

چشم یکی از عضوهای حساس بدن است که در مقابل عواملی چون لیزر بسیار آسیب‌پذیر می‌شود. به همین دلیل باید در زمان کار از عینک مخصوص استفاده شود. هر کدام از عینک‌های ایمنی کاربرد خاص خود را دارند و با در نظر گرفتن ماهیت شغل انتخاب می‌شوند. عینک‌های لیزر جوش و لیزر برش به عنوان یک لایه محافظ برای چشم عمل می‌کنند. این نوع عینک‌ها دارای شیشه‌های شفاف و دودی هستند و برای کارهای جوش کاری و همچنین برش کاری توسط دستگاه کپسول گاز و هوا بسیار مناسب هستند.

این عینک‌ها باید به صورت کامل بر روی صورت قرار بگیرند که کش قابل تنظیم آن میزان مقاومت و استحکام آن را بر روی صورت تنظیم می‌کند. یکی دیگر از مزایای استفاده از عینک لیزر برش محافظت از صورت و پوشت اطراف چشم است.

عینک دستگاه لیزر برش-1

عینک‌های لیزر برش دو جداره:

عینک‌های لیزر برش در نوع دو جداره نیز موجود هستند که بسیار کاربردی هستند. از این عینک‌ها علاوه ‌بر کارهای برش‌کاری می‌توان در فعالیت‌های دیگری نیز استفاده کرد که با بالا زدن شیشه آن امکان‌پذیر است. بنابراین با وجود عینک‌های دو جداره دیگر نیاز به برداشتن مدام عینک نیست و کار افراد بسیار راحت‌تر می‌شود.

به طور کلی هر دسته از مشاغل به دلیل داشتن خطرات متفاوت بایستی از عینک‌های ویژه استفاده کنند. به عبارت دیگر از جمله مزایای استفاده از عینک لیزر برش می‌توان به کاهش خطرات ناشی از جوش و لیزر اشاره کرد. عینک‌های لیزر جوش به صورت ویژه در جهت فیلتراسیون نور خیره کننده مورد استفاده قرار می‌گیرند و اغلب به صورت ضد ضربه هستند. عینک‌های ایمنی برش کاری از مقاومت و استحکام بسیار بالایی در مقابل نفوذ اشیا برخوردار هستند.

از دیگر مزایای استفاده از عینک لیزر برش این است که راحتی بی نظیر و همچنین دید گسترده‌ای را برای کاربر فراهم می‌کنند. جنس این عینک‌ها از پلاستیک بوده و قابل تنظیم است. دسته این عینک‌ها انعطاف دو برابری دارد و طول دسته آن نیز قابل تنظیم است.

نکات کلیدی در خرید عینک‌های لیزر جوش و لیزر برش

با توجه به کاربردهای متعدد و مزایای استفاده از عینک‌ لیزر برش و لیزر جوش، افراد زیادی آن‌ها را خریداری کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند. اما در زمان خریداری عینک‌ها باید یک سری نکات مهم را در نظر داشت که در ادامه به چند نمونه از این نکات کلیدی اشاره می‌کنیم:

• در زمان خرید ماسک‌های ایمنی و عینک‌ها باید اندازه سر و صورت خود را در نظر داشته باشید تا در حین کار به زمین نیفتد یا این که تنگ نباشد. بنابراین بهتر است عینک‌هایی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم داشته باشند و یا متناسب با اندازه صورت شما باشند.
• در زمان خریداری عینک‌های لیزر جوش و برش، سعی کنید عینک‌ سبک‌تری را انتخاب کنید. این موضوع به خصوص برای افرادی که مدت زمان طولانی مشغول به کار هستند اهمیت زیادی دارد. اگر قصد خرید عینک‌های سنگین وزن را دارید باید مطمئن شوید که بند و گوشی آن قابل تنظیم است.
• با توجه به این که عینک‌های محافظ در جهت محافظت از چشم در مقابل تشعشعات مرئی و نامرئی استفاده می‌شوند، باید در زمان خرید درجه‌بندی سایه آن‌ها را در نظر داشته باشید.‌ درجه‌بندی سایه عینک‌های محافظ با مقداری عدد نشان داده می‌شود که معمولا از عدد ۱ تا ۱۴ متغیر است و اعداد بالاتر نشان دهنده سطح بالاتر حفاظت در مقابل تشعشع هستند.
• در زمان خرید عینک‌های محافظ لیزر جوش و لیزر برش باید به میزان راحتی آن‌ها نیز توجه داشت‌. در موقع انتخاب در نظر داشته باشید که پل بینی عینک نرم و ساختارش سبک باشد. علاوه ‌بر این موضوع، طراحی و اندازه آن نیز باید با خطوط صورت مطابقت داشته باشد.

 کانال آپارات ماشینری

دستگاه لیزر برش، لیزر برش، لیزر حک، لیزر جوش

 

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مزایای استفاده از عینک لیزر برش و لیزر جوش پرداختیم. هر کدام از این عینک‌ها مزایای زیادی برای مصرف‌کنندگان خواهند داشت. عینک‌های محافظ استاندارد بیشتر و بالاتری نسبت به عینک‌های معمولی دارند. همچنین استحکام آن‌ها در مقایسه با سایر عینک‌ها بیشتر است. همانطور که گفته شد، استفاده از عینک لیزر جوش به حفظ سلامت چشم‌ها کمک می‌کند و از بروز آسیب به آن جلوگیری می‌کند. با توجه به این موضوع که آسیب فیزیکی غیر قابل برگشت است، انتخاب یک عینک لیزر جوش در حین کار اهمیت پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *